Din păcate, din această dimineață despre maestrul Adrian Păunescu se va vorbi doar la trecut. Se vor găsi mulți care-l vor înjura, nouă celor care ne-a fost pe plac nu ne rămâne decât să dăm muzica mai tare și să mai citim o poezie frumoasă scrisă de marele poet Adrian Păunescu.
DUMNEZEU să-l ierte!
Adrian Păunescu și Ștefan Hrușcă: Rugă pentru părinţi
melodii 5 noiembrie 2010

Arthur
Numai niste inculti si oameni peosti pot vorbi urit de omul Adrian Paunescu un poet genial al neamului romanesc.Dumnezeu sa-l odihneasca in pace
Claudia
Adrian Paunescu iubeste, are curaj si se teme. Adrian Paunescu este tot ceea ce noi am vrut sa fim, dar nu am avut curajul sa fim. Vorbim de Eminescu la trecut? Nu. Pentru ca poetul in sine traieste. Cenusa trupeasca se spulbera lasind loc esentzelor primordiale. Adrian Paunescu ESTE si VA FI. Il vom purta noi pe umeri, ca pe un catafalc iubit, ca pe o marturie a culturii nedorminde. EL ESTE si VA FI ciobanul ‘turmei literare’. Poate in sfirsit lumea va trece peste obstacolul birfei, a invidiei si a josniciei si vor deschide cartea.
puiu
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.Un mare poet sa asezat intre stele alaturi de Mihai Eminescu si alte persoane dragi tuturor.